El Congrés del Diputats i el Senat estan dissolts des del dia 24 de setembre de 2019. I es tornarán a constituir el dia 3 de desembre de 2019

CUCÓ GINER, ALFONS

Dades generals

Fotografia de CUCÓ GINER, ALFONS
PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSOE)
  • I Legislatura
  • Electo: Valencia (VALENCIA/VALÈNCIA).
  • Fecha: 01/03/1979
  • Baja (cese): 31/08/1982
  • GRUPO PARLAMENTARIO SOCIALISTA (GPS)
  • Formació electoral per la qual es va presentar a les eleccions: PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSOE)
  • Partit polític:: PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSOE)

CÀRRECS AL SENAT


    • ÒRGANS DELS QUALS HA FORMAT PART

      • Comissions

        • SECRETARIO 2º. COMISIÓN DE ASUNTOS EXTERIORES (30/05/1979 al 31/08/1982)
        • VOCAL. COMISIÓN DE CONSTITUCIÓN (22/04/1982 al 26/05/1982)
        • VOCAL. COMISIÓN DE CONSTITUCIÓN (04/05/1979 al 17/03/1982)
        • VOCAL. COMISIÓN DE CONSTITUCIÓN (08/06/1982 al 30/06/1982)
        • VOCAL. COMISIÓN ESPECIAL DE INVESTIGACIÓN SOBRE LA SITUACIÓN DEL ORDEN PÚBLICO Y LAS ACTIVIDADES TERRORISTAS (19/06/1979 al 31/08/1982)
        • VOCAL. COMISIÓN ESPECIAL DE DERECHOS HUMANOS (22/04/1982 al 31/08/1982)
        • VOCAL. COMISIÓN ESPECIAL PARA EL ESTUDIO DE LOS PROBLEMAS QUE AFECTAN A LA ENSEÑANZA UNIVERSITARIA ESPAÑOLA (27/12/1979 al 31/08/1982)