El Congrés del Diputats i el Senat estan dissolts des del dia 24 de setembre de 2019. I es tornarán a constituir el dia 3 de desembre de 2019

MÁRQUEZ SÁNCHEZ, FRANCISCO JAVIER

Dades generals

Fotografia de MÁRQUEZ SÁNCHEZ, FRANCISCO JAVIER
PARTIDO POPULAR (PP)
  • XIII Legislatura
  • Electo: Jaén.
  • Fecha: 28/04/2019
  • Baja (disolución): 23/09/2019
  • GRUPO PARLAMENTARIO POPULAR EN EL SENADO (GPP)
  • Formació electoral per la qual es va presentar a les eleccions: PARTIDO POPULAR (PP)
  • Partit polític:: PARTIDO POPULAR (PP)

CÀRRECS AL SENAT

Mandat


      • ÒRGANS DELS QUALS HA FORMAT PART

        • Comissions

          • SECRETARIO SEGUNDO. COMISIÓN DE INDUSTRIA, TURISMO Y COMERCIO (31/07/2019 al 23/09/2019)
          • PORTAVOZ ALIMENTACIÓN. COMISIÓN DE AGRICULTURA, PESCA Y ALIMENTACIÓN (31/07/2019 al 23/09/2019)
          • VOCAL. COMISIÓN DE ASUNTOS IBEROAMERICANOS (31/07/2019 al 23/09/2019)

    ACTIVITAT PARLAMENTÀRIA

    BIOGRAFIA

    • Dades personals

      • Lugar de nacimiento: Jaén.
      • Fecha: 17 de septiembre de 1971.
    • Dades polítiques

      • Mandats en Entitats Locals

        • AYUNTAMIENTO DE JAEN

          2011-2015CONCEJAL
        •   2015-ALCALDE
    • Professió i altres dades biogràfiques

      • ABOGADO