Diputatuen Kongresua eta Senatua egun honetan desegin ziren: 2019ko iraila 24. Berriz ere eratu behar dira egun honetan: 2019ko abendua 3.

VISO DIÉGUEZ, MIGUEL ÁNGEL

Informazio orokorra

Argazkiak VISO DIÉGUEZ, MIGUEL ÁNGEL
PARTIDO POPULAR (PP)
  • XIII Legegintzaldia
  • Electo: Ourense.
  • Fecha: 28/04/2019
  • Baja (disolución): 23/09/2019
  • GRUPO PARLAMENTARIO POPULAR EN EL SENADO (GPP)
  • Aukerak aurkeztu zituen hauteskunde eraketa: PARTIDO POPULAR (PP)
  • Alderdi politikoa:: PARTIDO POPULAR (PP)

SENATUAN DITUEN KARGUAK

Agintaldia


      • PARTE HARTU DUEN ORGANOAK

        • Batzordeak

          • SECRETARIO SEGUNDO. COMISIÓN DE FOMENTO (31/07/2019 al 23/09/2019)
          • VOCAL. COMISIÓN DE CULTURA Y DEPORTE (31/07/2019 al 23/09/2019)
          • VOCAL. COMISIÓN DE TRANSICIÓN ECOLÓGICA (31/07/2019 al 23/09/2019)

    PARLAMENTUAREN JARDUERA

    BIOGRAFIA

    • Datu pertsonalak

      • Lugar de nacimiento: A Arnoia (Ourense).
      • Casado. Un hijo.
    • Datu politikoak

      • Gorte Nagusietan egindako aurreko agintaldiak::

        • Diputatuen Kongresuan
          • Diputado por Ourense
            XII Legislatura2016-2019Vicepresiente Comisión Agricultura
    • Lanbidea eta biografia-datuak

      • Técnico en la Consejería de Medio Rural, Xunta de Galicia.
        Ingeniero Técnico Agrícola.
        Técnico Superior en Prevención de Riesgos Laborales.
        Secretario del Colegio Oficial de Ingenieros Agrícolas de Ourense.
        2012-2016 Presidente de la Denominación de Origen Ribeiro.

    DECLARACIÓN DE BIENES PATRIMONIALES Y RENTAS

    • Declaración de bienes patrimoniales y rentas al adquirir la condición de Senador. Data: 08/05/2019