O Congreso dos Deputados e o Senado están disoltos dende 5 de marzo de 2019. Volveranse constituír o 21 de maio de 2019.

Logo constotución 40 aniversario

Ir al Contenido (Presione enter)

21 MAIO 2019

XII LEXISLATURA

ANTÓN RODRIGO, ABEL

'Acceso aos datos de ANTÓN RODRIGO, ABEL en XML'Datos abiertos

 PARTIDO POPULAR (PP)
  • X Lexislatura

  • Electo: Soria.
  • Fecha: 20/11/2011
  • Baja (disolución): 26/10/2015
  • GRUPO PARLAMENTARIO POPULAR EN EL SENADO (GPP)
  • GRUPO TERRITORIAL POPULAR DE LA COMUNIDAD AUTÓNOMA DE CASTILLA Y LEÓN
  • Formación electoral pola que se presentou ás eleccións:

    PARTIDO POPULAR (PP)
  • Partido político::

    PARTIDO POPULAR (PP)
Cargos no SenadoActividade parlamentaria

OS ÓRGANOS QUE FOI PARTE
  • Comisións
    • VICEPRESIDENTE SEGUNDO. COMISIÓN MIXTA PARA EL ESTUDIO DEL PROBLEMA DE LAS DROGAS (08/02/2012 al 26/10/2015)
    • VOCAL. COMISIÓN DE EDUCACIÓN Y DEPORTE (24/01/2012 al 26/10/2015)
    • VOCAL. COMISIÓN DE IGUALDAD (24/01/2012 al 26/10/2015)
    • VOCAL. COMISIÓN DE INCOMPATIBILIDADES (24/01/2012 al 26/10/2015)
    • VOCAL. COMISIÓN CONJUNTA DE LAS COMISIONES DE INTERIOR, DE EDUCACIÓN Y DEPORTE, Y DE INDUSTRIA, ENERGÍA Y TURISMO (29/01/2013 al 16/10/2014)