O Congreso dos Deputados e o Senado están disoltos dende 24 de setembro de 2019. Volveranse constituír o 3 de decembro de 2019.

LANDA JÁUREGUI, IMANOL

Información xeral

Fotografía de LANDA JÁUREGUI, IMANOL
EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
Participa
  •  

CARGOS NO SENADO

Mandato

    • Deputación Permanente

      • MIEMBRO SUPLENTE. DIPUTACIÓN PERMANENTE DEL SENADO

    • OS ÓRGANOS QUE FOI PARTE

      • Mesa do Senado

        • SECRETARIO TERCERO. MESA DEL SENADO (21/05/2019 al 23/09/2019)
      • Comisións

        • PORTAVOZ. COMISIÓN DE COOPERACIÓN INTERNACIONAL PARA EL DESARROLLO (31/07/2019 al 23/09/2019)
        • PORTAVOZ. COMISIÓN DE JUSTICIA (31/07/2019 al 23/09/2019)
        • PORTAVOZ. COMISIÓN DE REGLAMENTO (31/07/2019 al 23/09/2019)

ACTIVIDADE PARLAMENTARIA

  • Iniciativas presentadas

    • Intervencións en iniciativas lexislativas

      • Intervencións en iniciativas de control ao Goberno e impulso político

      • Intervencións noutras iniciativas

      BIOGRAFÍA

      • Datos persoais

        • Lugar de nacimiento: Bilbao (Bizkaia).
        • Fecha: 1 de noviembre de 1966.
        • Casado. Dos hijas y un hijo.
      • Datos políticos

        • Mandatos en Entidades Locais

          • AYUNTAMIENTO DE GETXO

            1999-2003CONCEJAL
          •   2003-2007CONCEJAL
          •   2007-2011ALCALDE
          •   2011-2015ALCALDE
          •   2015-2019ALCALDE
        • Outros cargos

          • Presidente de EUDEL (Asociación de Municipios Vascos) (2015 - 2019).

          • Presidente de EUSKAL FONDOA (Asociación de Municipios Vascos Cooperantes) (2011 - 2015).

      • Profesión e outros datos biográficos

        • ABOGADO.

      DECLARACIÓN DE BIENES PATRIMONIALES Y RENTAS

      • Declaración de bienes patrimoniales y rentas al adquirir la condición de Senador. Data: 16/05/2019

           
      • Modificación de la declaración de bienes patrimoniales y rentas. Data: 17/09/2019