O Congreso dos Deputados e o Senado están disoltos dende 24 de setembro de 2019. Volveranse constituír o 3 de decembro de 2019.

MÁRQUEZ SÁNCHEZ, FRANCISCO JAVIER

Información xeral

Fotografía de MÁRQUEZ SÁNCHEZ, FRANCISCO JAVIER
PARTIDO POPULAR (PP)
  • XIII Lexislatura
  • Electo: Jaén.
  • Fecha: 28/04/2019
  • Baja (disolución): 23/09/2019
  • GRUPO PARLAMENTARIO POPULAR EN EL SENADO (GPP)
  • Formación electoral pola que se presentou ás eleccións: PARTIDO POPULAR (PP)
  • Partido político:: PARTIDO POPULAR (PP)

CARGOS NO SENADO

Mandato


      • OS ÓRGANOS QUE FOI PARTE

        • Comisións

          • SECRETARIO SEGUNDO. COMISIÓN DE INDUSTRIA, TURISMO Y COMERCIO (31/07/2019 al 23/09/2019)
          • PORTAVOZ ALIMENTACIÓN. COMISIÓN DE AGRICULTURA, PESCA Y ALIMENTACIÓN (31/07/2019 al 23/09/2019)
          • VOCAL. COMISIÓN DE ASUNTOS IBEROAMERICANOS (31/07/2019 al 23/09/2019)

    ACTIVIDADE PARLAMENTARIA

    • Iniciativas presentadas

    • Intervencións en iniciativas lexislativas

      • Intervencións en iniciativas de control ao Goberno e impulso político

        • Intervencións noutras iniciativas

        BIOGRAFÍA

        • Datos persoais

          • Lugar de nacimiento: Jaén.
          • Fecha: 17 de septiembre de 1971.
        • Datos políticos

          • Mandatos en Entidades Locais

            • AYUNTAMIENTO DE JAEN

              2011-2015CONCEJAL
            •   2015-ALCALDE
        • Profesión e outros datos biográficos

          • ABOGADO