O Congreso dos Deputados e o Senado están disoltos dende 24 de setembro de 2019. Volveranse constituír o 3 de decembro de 2019.

VISO DIÉGUEZ, MIGUEL ÁNGEL

Información xeral

Fotografía de VISO DIÉGUEZ, MIGUEL ÁNGEL
PARTIDO POPULAR (PP)
  • XIII Lexislatura
  • Electo: Ourense.
  • Fecha: 28/04/2019
  • Baja (disolución): 23/09/2019
  • GRUPO PARLAMENTARIO POPULAR EN EL SENADO (GPP)
  • Formación electoral pola que se presentou ás eleccións: PARTIDO POPULAR (PP)
  • Partido político:: PARTIDO POPULAR (PP)

CARGOS NO SENADO

Mandato


      • OS ÓRGANOS QUE FOI PARTE

        • Comisións

          • SECRETARIO SEGUNDO. COMISIÓN DE FOMENTO (31/07/2019 al 23/09/2019)
          • VOCAL. COMISIÓN DE CULTURA Y DEPORTE (31/07/2019 al 23/09/2019)
          • VOCAL. COMISIÓN DE TRANSICIÓN ECOLÓGICA (31/07/2019 al 23/09/2019)

    ACTIVIDADE PARLAMENTARIA

    • Iniciativas presentadas

    • Intervencións en iniciativas lexislativas

      • Intervencións en iniciativas de control ao Goberno e impulso político

        • Intervencións noutras iniciativas

        BIOGRAFÍA

        • Datos persoais

          • Lugar de nacimiento: A Arnoia (Ourense).
          • Casado. Un hijo.
        • Datos políticos

          • Anteriores mandatos nas Cortes Xerais:

            • No Congreso dos Deputados
              • Diputado por Ourense
                XII Legislatura2016-2019Vicepresiente Comisión Agricultura
        • Profesión e outros datos biográficos

          • Técnico en la Consejería de Medio Rural, Xunta de Galicia.
            Ingeniero Técnico Agrícola.
            Técnico Superior en Prevención de Riesgos Laborales.
            Secretario del Colegio Oficial de Ingenieros Agrícolas de Ourense.
            2012-2016 Presidente de la Denominación de Origen Ribeiro.

        DECLARACIÓN DE BIENES PATRIMONIALES Y RENTAS

        • Declaración de bienes patrimoniales y rentas al adquirir la condición de Senador. Data: 08/05/2019