O Congreso dos Deputados e o Senado están disoltos dende 24 de setembro de 2019. Volveranse constituír o 3 de decembro de 2019.

CRUZ RODRÍGUEZ, MANUEL

Información xeral

Fotografía de CRUZ RODRÍGUEZ, MANUEL
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE)
Participa

CARGOS NO SENADO

Mandato

    • Deputación Permanente

      • PRESIDENTE. DIPUTACIÓN PERMANENTE DEL SENADO

    • OS ÓRGANOS QUE FOI PARTE

      • Mesa do Senado

        • PRESIDENTE. MESA DEL SENADO (21/05/2019 al 23/09/2019)
      • Comisións

        • PRESIDENTE. COMISIÓN DE NOMBRAMIENTOS (25/06/2019 al 23/09/2019)
        • PRESIDENTE. COMISIÓN DE REGLAMENTO (31/07/2019 al 23/09/2019)

BIOGRAFÍA

  • Datos persoais

    • Lugar de nacimiento: Barcelona.
    • Fecha: 1 de enero de 1951.
  • Datos políticos

    • Anteriores mandatos nas Cortes Xerais:

      • No Congreso dos Deputados
        • Diputado por Barcelona
          XII Legislatura2016-2019Portavoz en la Comisión de Educación: Portavoz en la Comisión de Ciencia, Innovación y Universidades
  • Profesión e outros datos biográficos

    • Catedrático de Filosofía en la Universidad de Barcelona desde 1986. Expresidente de la Asociación Federalistes d'Esquerres.

DECLARACIÓN DE BIENES PATRIMONIALES Y RENTAS

  • Declaración de bienes patrimoniales y rentas al adquirir la condición de Senador. Data: 09/05/2019