ELEJABARRIETA DÍAZ, GORKA

Información xeral

Fotografía de ELEJABARRIETA DÍAZ, GORKA
EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)
  • XIII Lexislatura
  • Electo: Gipuzkoa.
  • Fecha: 28/04/2019
  • Baja (extinción de la Diputación Permanente): 02/12/2019
  • GRUPO PARLAMENTARIO ESQUERRA REPUBLICANA-EH BILDU (GPERB)
  • Formación electoral pola que se presentou ás eleccións: EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)
  • Partido político:: EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

CARGOS NO SENADO

Mandato


    • OS ÓRGANOS QUE FOI PARTE

      • Xunta de Portavoces

        • PORTAVOZ ADJUNTO. (21/05/2019 al 02/12/2019)
      • Deputación Permanente

        • MIEMBRO SUPLENTE. DIPUTACIÓN PERMANENTE DEL SENADO (24/07/2019 al 02/12/2019)
      • Comisións

        • PORTAVOZ. COMISIÓN DE ASUNTOS EXTERIORES (31/07/2019 al 23/09/2019)
        • ADSCRITO. COMISIÓN MIXTA PARA LA UNIÓN EUROPEA (30/07/2019 al 23/09/2019)

ACTIVIDADE PARLAMENTARIA

OUTRAS LEXISLATURAS NO SENADO