FRANCISCO RIVERA, JUAN CARLOS

Información xeral

Fotografía de FRANCISCO RIVERA, JUAN CARLOS
PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE (PSdeG-PSOE)
  • XIV Lexislatura
  • Electo: Ourense.
  • Fecha: 10/11/2019
  • Baja (renuncia): 16/07/2020
  • GRUPO PARLAMENTARIO SOCIALISTA (GPS)
  • GRUPO TERRITORIAL SOCIALISTAS DE GALICIA
  • Formación electoral pola que se presentou ás eleccións: PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE (PSdeG-PSOE)
  • Partido político:: PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE (PSdeG-PSOE)
 

CARGOS NO SENADO

Mandato


      • OS ÓRGANOS QUE FOI PARTE

        • Comisións

          • VICEPRESIDENTE SEGUNDO. COMISIÓN DE PRESUPUESTOS (04/02/2020 al 16/07/2020)
          • SECRETARIO PRIMERO. COMISIÓN DE DERECHOS DE LA FAMILIA, LA INFANCIA Y LA ADOLESCENCIA (05/02/2020 al 16/07/2020)
          • VOCAL. COMISIÓN DE IGUALDAD (05/02/2020 al 13/02/2020)
          • VOCAL. COMISIÓN DE INCOMPATIBILIDADES (04/02/2020 al 16/07/2020)

    ACTIVIDADE PARLAMENTARIA

    BIOGRAFÍA

    • Datos persoais

      • Lugar de nacimiento: Verín (Ourense).
      • Fecha: 16 de enero de 1968.
    • Datos políticos

      • Mandatos en Parlamentos autonómicos

        • Parlamento de Galicia
          Diputado2009-2012
      • Mandatos en Entidades Locais

        • VERIN

          2007-2011CONCELJAL

    OUTRAS LEXISLATURAS NO SENADO